Zobacz inne artykuły

Z takim pytaniem codziennie boryka się niejedna mama. Codziennie rano jemy śniadanie na jednej nodze  bo maluch chce się bawić, grać czy tez iść na dwór. Kawa stygnie a dziecko już w jednym bucie stoi gotowe do wyjścia. Większość z nas w końcu biegiem dopija zimna kawę i rusza w świat zabaw. Ani chwili spokoju dla siebie. My matki głownie zasypane pieluchami, rozmawiające cały dzień głownie ze swoim dzieckiem nie myślimy o sobie i przyjmujemy stan rzeczy taki jaki jest.

 

 

Ale uwaga Mamo na Zaspie, od niedawna możesz zmienić swój codzienny rytuał. Spotkać się z koleżankami, wypić kawę, zjeść spokojnie śniadanie lub ciasto. Tak na pewno…. Stukasz się po głowie. Od dziś pijemy w spokoju kawę, jemy a dzieci nam nie wchodzą na głowę !

 

 

Z pomysłem na czas dla wszystkich wystartowały dwie panie Sylwia Shrestha i Agata Kozak. Jest nim Klubokawiarnia KAWA i ZABAWA mieszcząca się na granicy Zaspy Rozstaje i Wrzeszcza Dolnego czyli na ulicy Chrobrego. Pani Sylwia opowiedziała co nieco o idei powstania lokalu i co możemy tu spotkać.

 

 

Lokal składa się z dwóch głównych części kawiarni i części "zabawowej". Część zabawowa podzielona została na strefę małpiego gaju, czyli trzypoziomowej konstrukcji z przeszkodami, kulkami i zjeżdżalnia oraz strefy maluszka czyli ogrodzonej przestrzeni pokrytej mata piankowa z tablica manipulacyjną, malutki basen z kulkami tunelem i innyni zabawkami dla mniejszych dzieci. Nasza kawiarnia wyposażona jest również w dwa pokoiki urodzinowe, które zamieniają się w salę warsztatową zarówno dla dzieci jak i dorosłych.

 

 

Przy tworzeniu tego miejsca chciałyśmy osiągnąć kilka celów, takich jak : rodzinna atmosfera, możliwość wypicia ciepłej kawy przez rodzica, a jednocześnie poczucie komfortu i bezpieczeństwa przez możliwość ciągłej obserwacji dziecka. Bardzo ważna jest dla nas również integracja zarówno rodziców jak i dzieci.

 

 

Razem ze wspólniczka od ponad czterech lat jesteśmy współzałożycielkami fundacji My to mamy, która zajmuje się integracją i aktywizacją rodzin z dziećmi. Kawa i zabawa jest swojego rodzaju przedłużeniem fundacji i ma również za zadanie wspierać jej działania. Chcemy żeby w kawie i zabawie każdy czuł się dobrze i swobodnie, chcemy wzajemnie się inspirować i motywować w różnych sferach życia rodzinnego.

 

Co Kawa i Zabawa oferuje?

 

 

W czasie gdy dzieci dobrze się bawią mamy mogą odetchnąć, wymienić się plotkami z przyjaciółką. Napijemy się tu ciepłej – zaznaczam ciepłej świeżo palonej kawy z ekspresu zjemy pyszne ciasto lub gdy nie zdazyłyśmy w domu wytrawną tartę np. z burakiem czy tez szpinakiem. Dla wymagających kolorowe Latte.  Ciągle mając na oku dziecko. 

 

Ruszają też warsztaty dla dzieci, które będą bezpłatne do końca maja. Polega to na tym, że każde dziecko może skorzystać z interesujących go tematów raz bezpłatnie. Tematyka zróżnicowana - Warsztaty plastyczne, taneczne, angielski, biblioterapia. Póki co zbieramy opinie klientów i pytamy o ich potrzeby i mamy zamiar na nie odpowiadać- mówi Pani Sylwia.

 

 

 

W ramach tygodnia bliskości organizowane były warsztaty z chusto noszenia, jeśli będzie potrzeba mogą się powtarzać.

Byłam w Kawie z koleżanką, kawa rzeczywiście ciepła, ciasto wyborne a dzieci miały okazje poznać kolegów, pobawić się razem. Czułyśmy się tam bardzo swobodnie, dzieci również. Właścicielka naprawdę zaangażowana w cały projekt całym ,sercem oddana klienteli. W lokalu czysto, dzieciaki biegają ale nikomu nic się nie dzieje, jest bezpiecznie. Takiego ruchu się nie spodziewałam, to pewnie za sprawą pogody, chociaż pewnie nie tylko, bo naprawdę warto zabrać malucha i iść odpocząć. A po takim szaleństwie zmęczone dzieciaki będą lepiej spały.

 

KAWA I ZABAWA GDAŃSK

Ul. Chrobrego 79C

Zaprasza w tygodniu od 10 do 19

Weekendy od 10.30 do 20

Zobaczcie co przygotowały na Dzień Matki….

https://www.facebook.com/kawaizabawagdansk/

 

Kawa Czy Zabawa?

20 maja 2018

Skontaktuj się z nami

kontakt@zaspa-online.pl

Lorem ipsum dolor

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. In facilisis lorem commodo, tincidunt tortor luctus, porttitor neque. Fusce nisl massa, lobortis at diam vel

Skontaktuj się z nami

mail: kontakt@kontakt.pl

tel. 601 234 567 

Ul. Uliczna 25

Warszawa 02-200

ZASPA-online