Zobacz inne artykuły

Mama na Zaspie to nie tylko lokalne kawiarnie i place zabaw. Mama na Zaspie to po prostu Mama, mama jak każda inna która chętnie coś opowie, coś podpowie, coś doradzi i się sama czegoś nauczy. 

 

Piękna pogoda za oknem, żar leje się z nieba. W domu nie sposób wysiedzieć, a na dworze jeszcze gorzej. Zawsze można liczyć na cień pod drzewem. Pamiętajmy jednak, że zarówno w słońcu jak i w cieniu nasza skóra potrzebuje ochrony a nasz organizm ciągłego nawadniania. W taką pogodę zawsze słyszymy apele w mediach aby nie przebywać na słońcu w godzinach około południowych a w szczególności małe dzieci i osoby starsze.

 

Jednak nie zawsze da się siedzieć w domu i czekać do 16tej, czasem tez zwyczajnie się nie chce. Chrońmy więc siebie i nasze maluchy. Chciałam przedstawić czym nasza skóra raczy się w tym roku, oczywiście poza czapką, kapeluszem i okularami.

Zaczynając od najmłodszych, tutaj skóra jest najdelikatniejsza i szybko ulega poparzeniu, szczególnie osoby o jasnej karnacji cierpią w tym czasie.

Co wybrałam?

 

 

Seria Babydream chyba wszystkim znana z Rossmanna. Do ciała Emulsja w sprayu SPF 50+ a do twarzy Krem przeciwsłoneczny dla niemowląt i małych dzieci SPF 50+. Jego zaletą jest bezzapachowa formuła, trochę klejąca w moim odczuciu i niestety przy kremie smarując trzeba uważać na ubrania. Producent ostrzega nas przed powstawaniem plam na odzieży. Jednak zarówno w zeszłe lato i teraz ponownie będziemy go stosować. Jednak pamiętajmy aby niemowlęta i małe dzieci chronić przed bezpośrednią ekspozycją na słońce.

 

 

Dla nieco starszych wybrałam Garnier Ambre Solaire Kids 30+ ze względu na konsystencje. Delikatne mleczko dobrze się wchłania i nie spływa.

 

 

Na twarz jednak poszliśmy w coś lżejszego, bo jednak kremy są dość tłuste i niestety spływają jak się spędza aktywnie czas na słońcu. Tu z pomocą przyszła nam Pianka chroniąca przed słońcem SPF 30. Lżejsza, wydajna i skuteczna jednak ma jedną wadę… zapach. Oczywiście co kto lubi ,ale ja pachnieć gumą balonową nie lubię. Pianka dobrze nawilża skórę i można ją stosować powyżej 7 m-ca życia. Aplikować co 2 godziny aby efekt był podtrzymywany.

 

 

Dla starszyzny wybrałam również Garnier Nawilżający SPF 20, szybko się wchłania i nie klei. Zapach delikatny, u nas działa. U mnie każdy dłuższy pobyt na słońcu kończy się niestety uczuleniem dlatego filtr jest konieczny a po powrocie do domu solidna dawka wapna. Filtr zmywam od razu i nakładam balsam łagodząco nawilżający. Pomaga, następnego dnia można wyjść do ludzi.

 

Dla tych, już opalonych, odpornych i lubiących słońce polecam preparat Avon Sun SPF 15. Wygodna aplikacja, delikatny zapach i dobrze się wchłania. Ochrona jednak średnia więc należy często aplikować. Ubrań nie brudzi co jest plusem.

 

 

A gdy zdarzy się tak, iż przedawkujemy słońca i czujemy pieczenie na plecach czy karku potrzeba nam ratunku. Tu również używamy Avon  ale After Sun. Przyjemna aplikacja w sprayu od razu chłodzi i przynosi ulgę. Stosujemy tak często i długo jak tylko to konieczne- kilka dni, aż przestaniemy cierpieć.

 

Pamiętajmy iż żaden preparat nie daje 100% ochrony. Najlepszą ochroną jest jednak umiar w dawkowaniu słońca. Jeśli lubimy się opalać to stopniowo wydłużając czas ekspozycji na słońce. Zakrywajmy pieprzyki i znamiona, można to zrobić blokerem SPF 70 (np. La Roche Posay) dostępnym w aptece. Nakrycie na głowę jest konieczne oraz butelka wody pod ręką.

 

I ostatnie najważniejsze nie zakrywajmy wózków pieluchami …. W takim wynalazku jest duszno i niebezpiecznie, Proponuje nałożyć kapelusz i w koło przyczepić pieluchę odczucie podobne jednak my dorośli szybko zareagujemy  jak nam źle a śpiące dziecko nie powie nam, że mu gorąco i słabo.

 

Mama vs Słońce

03 czerwca 2018

Skontaktuj się z nami

kontakt@zaspa-online.pl

Lorem ipsum dolor

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. In facilisis lorem commodo, tincidunt tortor luctus, porttitor neque. Fusce nisl massa, lobortis at diam vel

Skontaktuj się z nami

mail: kontakt@kontakt.pl

tel. 601 234 567 

Ul. Uliczna 25

Warszawa 02-200

ZASPA-online