Zobacz inne artykuły

Czyżby jakiś szejk z Dubaju przyleciał na Zaspę w poszukiwaniu złóż ropy? Nic bardziej mylnego, ale również mówimy o naturalnych złożach.

 

 

Odwierty, maszyny, urządzenia. Spacerując po Parku Millennium na Zaspie wszystko to można zaobserwować. Na zlecenie Infrastruktury wodno-kanalizacyjnej dokonuje się odwiertów w celu założenia piezometrów na ujęciu „Czarny Dwór” i „Zaspa”.

Otwory piezometryczne wykonuje się w celu  monitoringu jakości wód podziemnych np. w celu badań chemicznych.

 

 

Ropy nie mamy ale za to mamy dobrą wodę. Woda w Gdańsku jest jest w ok. 80% wodą podziemną pochodzącą z warstw trzecio i czwartorzędowych a także kredy. Dla nas oznacza to iż jest naturalnie czysta i nie wymaga specjalnych metod uzdatniania. Jej skład jest bardzo bogaty w składniki mineralne.

 

 

Woda w Gdańsku nadaje się do bezpośredniego spożycia, jednak niestety mimo iż sama woda czysta i dobra to droga którą pokonuje już niekoniecznie. Wiele instalacji jest już niestety w słabym stanie, gdyż ma już swoje lata.

Korzystajmy z naturalnych zasobów. Ograniczajmy plastiki.

 

Na zdrowie.

 

Ropa na Zaspie?

14 maja 2018

Skontaktuj się z nami

kontakt@zaspa-online.pl

Lorem ipsum dolor

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. In facilisis lorem commodo, tincidunt tortor luctus, porttitor neque. Fusce nisl massa, lobortis at diam vel

Skontaktuj się z nami

mail: kontakt@kontakt.pl

tel. 601 234 567 

Ul. Uliczna 25

Warszawa 02-200

ZASPA-online