Zobacz inne artykuły

Narodowe Święto Niepodległości jest obchodzone corocznie na pamiątkę odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku, po 123 latach zaborów. W tym roku to już setna rocznica i wszyscy z dumą i radością ją obchodziliśmy w ubiegłą niedzielę. Na ulicach mnóstwo biało czerwonych flag, liczne marsze, uroczystości i apele. W szkołach 9 listopada młodzież o godzinie 11.11 odśpiewała Hymn Polski.
11 listopada ulicami Starego Miasta przeszła Parada Niepodległości. Według organizatorów brało w niej udział ok 30 tyś uczestników. Większość przebrana i ustrojona w barwy Narodowe. Na Długim Targu wykonane zostało Historyczne Zdjęcie Gdańszczan. Parada wyruszyła o 9:30 spod pomnika " Tym, co za polskość Gdańska" przy podwalu Staromiejskim do Pomnika króla Jana III Sobieskiego na Targu Drzewnym, gdzie odśpiewano Hymn. W samo południe Hymn również śpiewano na Długim Targu. Parada odbyła się w spokojnej rodzinnej atmosferze.
 
 
Wracając do obchodów Dnia Niepodległości w szkołach, to miałam zaszczyt uczestniczyć w trakcie uroczystości w Szkole Podstawowej nr 48 na ulicy Burzyńskiego 10. Wspólnie z młodzieżą ośpiewaliśmy o 11:11 Hymn Polski trzymając się za ręce na całej długości szkolnego korytarza. Podczas uroczystego apelu, różnych przedstawień przygotowanych przez dzieci te młodsze jak i te starsze miało miejsce rozstrzygnięcie  konkursów Międzynarodowych organizowanych przez szkołę. Jednym z nich był konkurs Historyczny w którym to młodzież wykonała przepiękne lapbooki. Naprawdę ich oglądanie zapierało dech. Wykonane były z największą staranności i dbałością o każdy szczegół, co można zobaczyć na zdjęciach. 
 
 
 
Na koniec składamy Tobie kochana Polsko najserdeczniejsze życzenia,  jesteśmy dumni z tego , że jesteśmy Polakami. Szanujmy Nasz Kraj i siebie nawzajem. Budujmy w naszych dzieciach od najmłodszych lat patriotyzm oraz szacunek do naszych Symboli Narodowych. 

 

Święto Niepodległości

15 listopada 2018

Skontaktuj się z nami

kontakt@zaspa-online.pl

Lorem ipsum dolor

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. In facilisis lorem commodo, tincidunt tortor luctus, porttitor neque. Fusce nisl massa, lobortis at diam vel

Skontaktuj się z nami

mail: kontakt@kontakt.pl

tel. 601 234 567 

Ul. Uliczna 25

Warszawa 02-200

ZASPA-online