Zobacz inne artykuły

Park Millennium znajduje się wzdłuż ulicy Leszczyńskich aż do ulicy Chrobrego, bezpośrednio sąsiadujący z siedzibą SM Rozstaje. Cały rok licznie uczęszczany przez spacerowiczów. Zimą cisza i spokój czyli idealne miejsce dla mam z wózkami i słodko śpiącym potomstwem. Im cieplej tym grono się powiększa, są rodzinne pikniki, zabawy z czworonogami na trawie, miłośnicy bieganie i plenerowej siłowni. Niedawno w parku na środku jednej z alejek pojawiła się konstrukcja. Wielu przechodniów zatrzymuje się z zapytaniem „czemu to ma służyć?”.

 

 

Podejdźmy bliżej. Z tabliczki umieszczonej na konstrukcji dowiadujemy się iż jest ona pracą autorstwa Piotra Wesołowksiego powstałą w ramach Gdańskiego Festiwalu Form Przestrzennych Rozdroża Wolności z 2012 roku. Początkowo instalacja stała przy dawnym Cristalu we Wrzeszczu. Zajęła drugie miejsce w internetowym plebiscycie na najciekawszy projekt tegoż Festiwalu. Praca ta nosi tytuł „Pułapka-Ucieczka-Wolność”.

 

 

No właśnie… pułapka - niestety wielu mieszkańców na wózkach jest w pułapce. Praca stoi na środku ścieżki spacerowej i jest problemem do wyminięcia dla osób poruszających się na wózkach. Muszą zjechać na trawę aby kontynuować spacer, co jak możemy się domyślać jest sporym utrudnieniem. „Mogli to postawić obok, na trawie”- słyszymy opinię jednego ze spacerowiczów.

 

Rowerzyści też najłatwiej nie mają, bo niestety sztukę trzeba omijać szerokim łukiem. Jakkolwiek by to nie zabrzmiało w tym wypadku tak to wygląda. Z pozycji ścieżki ,umieszczoną na trawie ,na pewno ciekawiej by się ją oglądało a otaczająca ją zieleń dodałaby uroku. Mimo wszystko zachęcam, tych którzy nie widzieli owej instalacji do odwiedzenia Parku i osobistej refleksji.

 

Więcej o Festiwalu znajdziecie na stronie www.rozdrozawolnosci.pl

 

 

Sztuka czy pułapka?

06 maja 2018

Skontaktuj się z nami

kontakt@zaspa-online.pl

Lorem ipsum dolor

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. In facilisis lorem commodo, tincidunt tortor luctus, porttitor neque. Fusce nisl massa, lobortis at diam vel

Skontaktuj się z nami

mail: kontakt@kontakt.pl

tel. 601 234 567 

Ul. Uliczna 25

Warszawa 02-200

ZASPA-online