Zobacz inne artykuły

 

Kilka dni temu otrzymałam od jednego z czytelników zdjęcia. Dziękuję serdecznie.

 

Wiadomo, Zaspa to dzielnica, a jak dzielnica to ulice, parki, problemy mieszkańców. Wiele nowych osób, które wybrały Gdańsk jako swoje miejsce na osiedlenie się na pewno nie zna wszystkich dzielnic. Ba nawet starzy mieszkańcy nie znają. Dzielnica jak dzielnica, jak każda inna.

 

Jest jednak coś co naszą wyróżnia. To w naszej dzielnicy z roku na rok rodzi się coraz więcej dzieci. Młodzi, nowi mieszkańcy wiedza gdzie jest Zaspa, halo każdy wie gdzie jest Zaspa. I to wcale nie dla tego że mamy blisko do morza. Owszem mamy, ale Molo jak zawsze punkt sporny mieszkańców czy jest nasze czy Brzeźna. A znani jesteśmy za sprawą Szpitala Św. Wojciecha. Zwany po prostu Szpitalem na Zaspie.

 

Mamy tutaj wiele nowocześnie wyposażonych oddziałów, doskonałych specjalistów. Ale nie na tego dotyczyły zdjęcia.

 

 

 

Nasz czytelnik chciał zwrócić uwagę jak karmiony jest pacjent na oddziale. Nie ma tu słowa skargi, Pan jest zadowolony, bo jedzenie dostał zawsze ciepłe i świeże. Pory serwowania posiłków także były odpowiednie. Jedzenie podają tu na talerzach a nie w styropianowych pudełkach co jest ogromnym plusem. Jest i zupa i drugie danie, nawet kompot jest lub herbata czy inka do śniadania i kolacji.

 

 

 

 

Ja niestety leżąc jakiś czas temu w innej placówce nie mogę powiedzieć tego samego. Nie dość, że nie zawsze ciepłe, w styropianie to kolacja podawana była uwaga o 14:30. Może znajdzie się posiadacz reszty mojej sałaty?

 

 

 

 

O zupie czy kompocie/ herbacie można było pomarzyć, no chyba że przynieśli z domu.

 

Leżąc „na Zaspie” jakieś 2 lata temu nie pamiętam, żebym się narzekała na posiłki. Wiadomo, zaraz ktoś powie, że szpital to nie hotel, tu się leczy a nie je. Owszem zgadzam się, jednak jeśli pacjent leży chory i nie ma rodziny, która przyniesie mu posiłek to jest skazany na to co zaserwuje mu szpital. Zaspa serwuje dobrze. Kolejny plus dla nas, przynajmniej z odczuć moich i czytelnika. A do styropianowych pudełek z innej placówki mam ogromny wstręt, to nie wygląda i nie smakuje.

 

 

 

 

Na korytarzach jednak spotykamy odwiedzających niosących jedzenie z KFC, którego lokalizacja jest strzałem w dziesiątkę, po drugiej stronie ulicy naprzeciwko wejścia do szpitala. Osobiście odradzam, korzystanie gdyż od tego procesu powrotu do zdrowia nie przyspieszymy.

 

Jeśli ktoś ma odmienne zdanie, zdjęcia to zapraszam do dyskusji. Chętnie poczytam o Waszych doświadczeniach z trójmiejskimi placówkami.

 

J

 

Zaspa to nie tylko ulice

26 września 2018

Skontaktuj się z nami

kontakt@zaspa-online.pl

Lorem ipsum dolor

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. In facilisis lorem commodo, tincidunt tortor luctus, porttitor neque. Fusce nisl massa, lobortis at diam vel

Skontaktuj się z nami

mail: kontakt@kontakt.pl

tel. 601 234 567 

Ul. Uliczna 25

Warszawa 02-200

ZASPA-online