Zobacz inne artykuły

Pobudka, śniadanie i z nosem przy chodniku idą do szkoły? W Gdańsku jest jednak inna tradycja. Odrywamy nosy, wsiadamy na rowery, hulajnogi i inne sprzęty jeżdżące i śmigamy z nosem w górze na lekcje. Przecież ruszył Rowerowy Maj.

 

 

Rowerowy Maj to pomysł Gdańska na promocję aktywności rowerowej wśród najmłodszych mieszkańców. Kampania ruszyła w 2014 roku a już w 2017 wzięło w niej udział 21 miast i gmin. Oznacza to coraz większe zaangażowanie w zdrowy rozwój naszych dzieci.

 

Na czym polega kampania? Przez cały maj dzieciaki przyjeżdżające do  szkół podstawowych i przedszkoli na rowerach zbierają naklejki. Następnie naklejają je na swoich indywidualnych legitymacjach oraz na plakatach klasowych. Dla najaktywniejszych przewidziano nagrody.

 

Taki początek dnia daje energię na cały dzień, uczy zdrowych przyzwyczajeń i zachęca do aktywności. Bo jak mawiają „czym skorupa za młodu…”

Nasze szkoły na Zapsie oraz przedszkola otoczone są rowerami, oznacza to,  że młodych miłośników dwóch kółek nie brakuje. Oczywiście jeździmy dla zdrowia cały rok a nie tylko w maju dla naklejek.  Więcej informacji na www.rowerowygdansk.pl

 

 

Nie zapominajmy i zbilansowanym śniadaniu w domu jak i w szkole. A do tego zamiast słodkich napoi spakujmy dzieciom do plecaków wodę. Otoczeni ścieżkami rowerowymi spędzajmy każdą wolną chwilę na takiej aktywności fizycznej razem ze swoimi pociechami. Pojedźmy do parku, na plaże, gdziekolwiek byle rodzinnie.

 

Jeśli nie lubicie jednak rowerów, Zaspa oferuje wiele placów zabaw, przegląd placów w dziale Mama na Zaspie.

 

Zdrowo Majowo Rowerowo

09 maja 2018

Skontaktuj się z nami

kontakt@zaspa-online.pl

Lorem ipsum dolor

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. In facilisis lorem commodo, tincidunt tortor luctus, porttitor neque. Fusce nisl massa, lobortis at diam vel

Skontaktuj się z nami

mail: kontakt@kontakt.pl

tel. 601 234 567 

Ul. Uliczna 25

Warszawa 02-200

ZASPA-online